Technika

Aston Martin představuje evoluci zpětných zrcátek. S vývojem pomohli Američané

single-image

Promítat obraz v obraze i na zpětném zrcátku už umí kde kdo. Aston Martin tam ale narouboval dva.

Automobilka Aston Martin se spojila s americkou technologickou společností Gentex Corporation, se kterou vyvinula nový systém zpětných zrcátek. Tento systém, kombinující tradiční zpětná zrcátka a zpětné kamery, by se měl objevit v budoucích modelech značky.

Samostmívací zpětné zrcátko šetří vaše oči. Víte, jak funguje?

Nové řešení je v podstatě rozšířená technologie CMS (camera monitoring system), kterou v Gentex Corporation už nějaký ten pátek mají. V Astonu využívá trojici kamer, jejichž obraz se promítá do vnitřního zpětného zrcátka. Dvojice kamer umístěná ve vnějších zpětných zrcátkách snímá obraz po stranách. O obraz uprostřed se stará malá kamera na střeše.

Malý detail uvnitř Tesly Model 3 vzbuzuje obavy. Plány Elona Muska také

Konvenční řešení vnějších zrcátek tedy zůstává. Tento nový systém má sloužit pouze pro lepší rozhled jako další řidičovi oči. Pro demonstraci této nové funkce posloužil aktuální model DBS Superleggera. Gentex měl na starosti vývoj a funkci, Aston Martin zase design, aby bylo řešení vyvedeno co nejdiskrétněji a nenarušovalo čisté linie vozu.

Výsledek této spolupráce bude k vidění na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas, který se koná již příští týden.

Mohlo by se vám líbit