Nezařazené

MV Agusta Rush 1000 je nádherný motokousek

single-image

MV Agusta v novém modelu Rush 1000 stvořila stroj, který se pyšní technikou a jízdními výkony na nejvyšší úrovni, ale i přesto v první řadě ohromuje svým vzhledem.

MV Agusta proměnila novou generaci Brutale 1000 RR v šokující Rush 1000, inspirovaný závody dragsterů. Novinka italské značky zároveň navazuje na RVS #1 divize Reparto Veicoli Speciali, jehož styl rozvíjí a umocňuje. V případě techniky v čele s kapalinou chlazeným řadovým čtyřválcem o objemu 998 kubických centimetrů zůstává novinka věrná dárci svých orgánů, ale zásadně se od něj liší svým pojetím. MV Agusta Rush 1000 totiž vyvolává dojem brutální síly, za což vděčí skutečnosti, že veškerá její hmota je maximálně soustředěna kolem pohonné jednotky. Svalnatý vzhled pak umocňuje řada detailů od provedení hlavního světlometu, tvořeného světelnými diodami přes tvar palivové nádrže až po minimalistické pojetí podsedlového rámu a samotného sedla.

Kapitolu samu pro sebe pak představují kola, kdy to přední je šroubované z odlitků z hliníkové slitiny, zatímco to zadní tvoří kovaná hliníková slitina, kterou doplňuje kryt z uhlíkových vláken.

Motor modelu Rush 1000 má v provedení schváleném pro běžný silniční provoz disponovat nejvyšším výkonem 153 kW (208 k) při 13.000 otáčkách za minutu. Při použití sportovní sady, jejíž součásti je odlišná řídící jednotka a titanový výfukový systém se výkon zvyšuje na 156 kW (212 k) při 13.6000 otáčkách za minutu. Prostě nádherný kousek…