Rady a tipy Zajímavosti

Autem po Islandu – praktické informace

single-image

O počasí na Islandu a hlavně o tom, jak se na něj jako řidič připravit, jsme psali v první kapitole článku. Dnes se dozvíte další praktické informace.

Obyvatelé Islandu jsou jako řidiči nečekaně dosti temperamentní. V porovnání s dalším severským státem Norskem, kde všichni striktně dodržují silniční pravidla a oplývají velkou měrou trpělivosti, působí Islanďané jako řidiči spíše z Balkánu. Většinou předepsanou rychlost o několik desítek kilometrů prekročí a s bezpečnostním rozestupem se také netrápí. Jízda na sněhu je pro ně denní chleba, a proto styl jízdy moc neupraví. Na druhou stranu jsou lidé na Islandu opravdu přátelští a usměvaví.

Na Islandu je maximální rychlostí 90. Ta platí na většině hlavních tahů, včetně dvouproudých dálnic. V obci nás nepřekvapí 50km/hod. S parkováním je to jednoduché, placené parkování je pouze v několika zónách v hlavních městě Reykjavíku a u několika hlavních turistických cílů. To lze pohodlně zaplatit přes mobilní telefon nebo kartou s pomocí registračního čísla vozidla.

Mohlo by se vám líbit